Matka? Polka? czy Matka Polka?

Ostatnio trafiłam na dyskusję w klimacie „jestem matką, więc nie muszę o siebie dbać”. Serio?
Czy bycie matką zwalnia nas od bycia żoną/partnerką? Od bycia kobietą???
I nie chodzi mi tu o godzinne pindrzenie się przed lustrem gdy dziecko płacze. Ale znalezienie kilku chwil na ogarnięcie się w łazience czy rzucenie tuszu na rzęsy jest wykonalne. Jakoś miesiąc temu odwiedziła mnie znajoma, z którą ostatni raz widziałam się będąc w ciąży. Już od progu była bardzo zdziwiona, że nie wyglądam jak umęczona matka polka. Włosy ufarbowane (w końcu! bo w trakcie ciąży nie farbowałam) i ułożone, na buzi lekki make-up, na paznokciach żel z hybrydą (robię sama),  ubranie czyste, chałupa ogarnięta a dziecko szczęśliwe i uśmiechnięte ;) na moją zdziwioną minę, że przecież to normalne, odpowiedziała, że niekoniecznie. Odwiedziła niedawno swoje koleżanki- młode matki i większość z nich zmieniła się w matki polki, które umęczone rodzicielstwem zagubiły swoją kobiecość. To samo przeczytałam w dyskusji, od której zaczęłam wpis. Brudne ubranie bo dziecko ulało, tłuste włosy, twarz nie tknięta nawet kremem, sajgon w domu, mąż na drugim planie… dziękuję, nie skorzystam ;) nie tłumaczmy swojego braku zorganizowania- dzieckiem.
Kocham moje Dziecko całym sercem, poświęcam Jej prawie cały swój czas i energię, ale jestem też kobietą i nie zrezygnuję z tego :)

Kontynuując temat dbania o siebie, oto co dziś nabyłam :) Kiedyś moi Bliscy stwierdzili że jestem gadżeciarą, cóż… mieli rację :) dziś robiąc zakupy w drogerii dojrzałam tego małego kotka PUPA. Wolał mnie żebym go przygarnęła, więc co było robić?! Zabrałam go ze sobą ;)
Kombinacja trzech błyszczyków w małym opakowaniu w kształcie kotka z lustereczkiem od razu wpadła mi w oko. Po wypróbowaniu, jestem zachwycona :) słodki ale delikatny, nienachalny zapach, nawilżenie ust i nadanie im pięknego naturalnego koloru to jest to :)

image

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>